Konfliktuskezelés a társas vállalkozásban – Sikeres Nők Podcast #6

Life coach Budapest

Szia Sorstárs!

Te milyen típusú vállalkozó vagy? Kockázatvállaló vagy inkább visszafogottan fejlődő? Milyen a kapcsolatod a pénzzel? Befektetsz vagy inkább a biztosra játszol? Gyorsan döntesz vagy megfontolt vagy? Halogatsz vagy maximalizmusra törekszel? 

És mit gondolsz, ha egy társas vállalkozásban két nagyon különböző beállítottságú ember dolgozik együtt, lehetnek -e sikeresek? Tudod, az ellentétek vonzzák és kiegészítik egymást elve alapján. Vagy inkább csak konfliktushelyzetek sokaságát teremtjük meg ezzel akár a családon belül is?

Nálatok hogy működik a közös munka? Sokat vitáztok a vállalkozás kérdéseiről? Vannak konfliktusaitok egymással? Meg tudjátok oldani? 

Ha nem, akkor hallgasd meg a mai adást ( akár a partnereddel együtt). Segíteni fog.

Mai témánk a konfliktuskezelés a társas vállalkozásokban

A múltkori adásban már kielemeztük a társas vállalkozás „érzelmi” nehézségeit. Beszéltünk arról, hogy a családi vállalkozások milyen válságokat okozhatnak a család életében. A Női Sikertréner Sikeres Nők podcast sorozatának #6 részében Nagy Erikával, a Mompreneurs közösség alapítójával továbbmegyünk a témával, és alaposabban megnézzük a különböző konfliktushelyzeteket.

Érintjük 

  • a különböző kockázatvállalás beállítottságot, 
  • a társak pénzköltési attitűdjét, 
  • a döntési mechanizmusok különbözőségeit, 
  • a teljesítményhez való eltérő hozzáállás okozta gondokat.

Hiszen sokszor nem azért kerülünk konfliktushelyzetbe, mert nem értünk egyet a marketingkérdésekben, hanem azért, mert két különböző „hiedelemvilág”, hozott minta találkozik egymással.

Téged is érint? Akkor hallgasd meg az adást!

  • Csak klikkelj a lejátszás gombra, vagy

  • Soundcloudon gépről/ telefonról keress rá a „Női Sikertréner” vagy a „Sikeres Nők” elnevezésekre. 
  • Androidos telefonnal letöltheted magát az ingyenes Podcast Addict applikációt, ahol a „Sikeres Nők”-re rákeresve szintén megtalálsz bennünket.
  • iPhone-ról az iTunes podcastek között keress bennünket.  

Útravaló 

Összeszedtem, mi az, amit feltétlenül érdemes megfogadnod az adásban elhangzottakból. Itt a te útravalód: 

  • A közös vállalkozásokban tudnunk kell, milyenek vagyunk valójában, 
  • és tudnunk kell nem „én”-ben, hanem „mi”-ben gondolkodni.
  • Ha vita van, fel kell ismerni a konfliktushelyzet valódi hátterét. Lehet, hogy nem egymással van bajotok, hanem egyszerűen csak máshogy gondolkodtok.
  • Térjetek vissza a valódi mozgatórugókhoz, az igazi motivációtokhoz!
  • Meg kell érteni, hogy nincs mindenek fölött álló igazság.
  • A konfliktusok segítenek új látószögből elemezni a problémákat, amelyeket így könnyebben meg lehet oldani.
  • Egyedül viszont nem megy, hiszen nem biztos, hogy van annyi önismeretetek. Ilyenkor segíthet egy teamcoach vagy a Mastermind csoport (link oda).

Neked mit adott a mai adás? Mit tanultál ebből a podcast részből? Írd le magadnak! Sőt, ha kedved van, írd meg nekem is! Igazán kíváncsi vagyok.

Kapcsolódó cikkeim: 

☞ Társas vállalkozás kihívásai

☞ Családi vállalkozás nehézségei

☞ Pénzügyi helyzet és szülői minta 

0 hozzászólás a(z) “Konfliktuskezelés a társas vállalkozásban – Sikeres Nők Podcast #6” című bejegyzéshez

Ha elsőkézből szeretnél értesülni az újdonságokról, iratkozz fel a hírlevemre!

* kötelező mező